Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem de sağlık açısından gereklilik halini almıştır.
Rutin olarak ayda bir kez yapılacak medikal el ve ayak bakımı sorunların gelişimini engellemekle beraber problemin erken dönemde tedavisini gerçekleştirmede önemlidir.

Diyabetik Ayak Tedavisi
     Batık Tırnak Tedavisi (altın tel 3 TQ)
     Tırnak Mantarı Tedavisi
     Tırnak Kesme
     Tırnak Yeme Tedavisi
     Çatlak Topuk Tedavisi
     Nasır Tedavisi
     Siğil Tedavisi
     Diyabetik Ayak Yarası ve Ayak Bakımı
     Protez ve Jel Tırnak Uygulaması

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem de sağlık açısından gereklilik halini almıştır. Rutin olarak ayda bir kez yapılacak medikal el ve ayak bakımı sorunların gelişimini engellemekle beraber problemin erken dönemde tedavisini gerçekleştirmede önemlidir.

Ayak sorunlarının çoğu, uygun olmayan ve yetersiz ayak bakımı ya da sert zemin, yüksek topuk, sivri burun gibi ayakkabı sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Tırnakların yanlış kesilmesi, tırnak batması, nasırlar, ayakkabı vurmaları, parmak aralarında ve tırnaklarda gelişen mantar enfeksiyonları en sık rastlanan ayak problemleridir.

Bebeklerin en az %95’i sağlıklı ayaklarla doğarken, erişkinlerin sadece %40’ında herhangi bir sorun yoktur. Vücudun tüm yorgunluğunu ve yükünü taşıyan ayaklarımız olsa da  korunmaları için yeterince önem verilmeyen, belki de en çok ihmal edilen organlarımızdan biridir. Podiatrik tedavi her yaştan ve her meslekten insan için büyük önem taşımaktadır.

Epion, Medikal El ve Ayak Bakım Birimi, bu konuda özellikli eğitim almış, diplomalı uzmanlar tarafından, hijyenik ortamda, steril cihazlarla ve uygun ürünlerle yapılmaktadır.